Mateřská škola Pod Vartou

Mateřská škola Pod Vartou CZ, Semily 10/2015 Architekt Marek Topič www.marektopic.cz Veřejná architektonická jednokolová soutěž. Předmětem soutěže bylo zpracování architektonického návrhu budovy Mateřské školy Pod Vartou  a jejího okolí v rozsahu řešeného území vymezeného soutěžními podklady. Objekt se nachází v horní části pozemku a je orientován západovýchodním směrem. Jeho design je navržen tak, aby minimalizoval vzájemné zastínění se sousedními objekty, zejména střední školou. Objekt je rozdělen na denní pobytové zóny na jihu, jihovýchodu a jihozápadu, zatímco vstupní, technické, skladové a odpočinkové plochy se nacházejí na severu, severovýchodě a severozápadě. Příslušenství zahrady je umístěno podél jižní hranice pozemku. Společné servisní prostory, včetně kuchyně se sklady, prádelny a technických místností, se nacházejí ve středu a severní části budovy, kde se také nachází vstup pro personál a zásobování. Vnitřní rozdělení objektu je založeno na dvou hlavních místnostech, které slouží jako jídelny/pracovny. Tyto místnosti jsou centrem provozu a komunikačními zónami pro každou ze školek. Herny, ložnice a přilehlé prostory jsou umístěny podél obvodu. V mateřské škole jsou obvodové stěny obloženy sedmi základními barvami, přičemž každý servisní prostor má jednu barvu. Hlavní místnosti (herny, ložnice, jídelny/pracovny) mají podlahy v komplementární nebo zrcadlově posunuté barvě vzhledem k stěnám prostorů. Ve školce je barevný koncept použit ve všech částech interiéru, s výjimkou fasády a šatny. Využívá se tlumených pastelových odstínů a přírodních barev. V pobytových částech mateřské školy budou podlahy v sedmi základních barvách, zatímco ve školní části budou použity dřevěné podlahy s výjimkou koupelen a šaten. Pod stropem budou umístěny osvětlovací prvky, kolejnice závěsného systému, stínění, technologické prvky a akustické prvky s barevnými akcenty. Strop bude také sloužit pro zavěšení dalších prvků a bude vyroben z pohledového betonu.

Administrativní budova – Praha 6

Fasáda v minimalistickém vzhledu Celková rekonstrukce objektu byla dokončena v roce 2022. Dominantou stavby se stala čelní prosklená fasáda s potiskem jemných vzorů (liniemi bílé barvy), na které navazují motivy skleněných příček v interiéru. Výsledkem je harmonický celek: moderní prostory plné světla. Kdo by si této budovy dříve všiml. Přirozeně splývá s prostředím Prozářené vnitřní prostory Minimalisticky řešená fasáda IMAGE GLASS dodává budově moderní vzhled v dobové zástavbě. Odráží okolní zeleň, i díky tomu přirozeně splývá s prostředím. Je hlavním zdrojem světla pro prozářené vnitřní prostory retailu a kanceláří. Protihluková bariéra Funkční bariéra pro letící ptáky Skleněné provětrávaná fasáda působí jako protihluková bariéra, dobře tlumí ruch frekventované ulice. Umožňuje obyvatelům přirozeně odvětrávat interiér. Zakrývá nedostatky nesystémových stavebních zásahů minulosti. Tvoří viditelnou a funkční bariéru pro letící ptáky. Bezúdržbová s garantovanou životností Má příznivý vliv na energetickou náročnost provozu, pomáhá regulovat vlhkost a teplotní rozdíly. Designově navazující vnitřní prostory Vnitřní dělící příčky s jemným potiskem Vnitřní prostory budovy jsou promyšleně členěny skleněnými prvky s keramickým potiskem. Dominantou jsou vnitřní dělící příčky s jemným potiskem bílé barvy s geometrickými vzory. Proto máte stále pocit, že se pohybujete v otevřeném prostoru. Kombinací různých dekorů umocňuje estetický dojem Pro celkový estetický dojem jsou podstatné instalace prosklených dveří a použití několika odlišných typů rámových konstrukcí dělících příček v kombinací různých dekorů: hliník, antracit, dřevodekor.

Domek Akorat

Fenomén, který dobývá svět - Malé velké domky Útulné a účelné domky „velké akorát“ pro různé životní situace jsou určeny lidem, kteří preferují aktivní životní styl, váží si své nezávislosti a chtějí bydlet „ve svém“. Domek AKORÁT je alternativou konvenčnímu myšlení, běžnému přístupu k bydlení a hypotékám.   MÉNĚ MŮŽE BÝT VÍCE I nejmenší stavby působí elegantním a vzdušným dojmem díky otevřenému prostoru s velkou světlou výškou přes 4,5 m a světlému dekoru interiéru. Domek AKORÁT je standardně vybaven elektrickým podlahovým vytápěním, klimatizací, veškerými rozvody (včetně pokrytí vysokorychlostního internetu), osvětlením, sprchovým koutem, kuchyňskou linkou se všemi spotřebiči, úložnými prostorami, nábytkem, také velkou postelí a malým pracovním koutem.   Skutečné dřevostavby Domky jsou postaveny z CLT panelů (masivního vrstveného dřeva) s dřevovláknitou tepelnou izolací. Jsou to skutečné dřevostavby recyklovatelné více než z 95%. Od ostatních je odlišuje především unikátní skleněná fasáda s potiskem keramickou barvou. Díky potisku, se stává každý domek jedinečným a může přitom splnit téměř jakoukoliv představu o tom, jak má vypadat.
Back to Top
Product has been added to your cart